ارز دیجیتال - بیت مهر

علل مخالفت با بیت کوین

یکی از دلایل مخالفت دولت ها با بیت کوین، عدم نظارت و کنترل آن است. دولت ها و نهاد های مالی ذیل ربط، توان مداخله، نظارت و کنترل تمامی ارز های فیات را دارند، اما در خصوص بیت کوین و سایر ارز های دیجیتالی، دولت هیچ گونه کنترل و نظارتی بر تراکنش ها و خرید و فروش مستقیم بیت کوین ندارد. کنترل و نظارت دولت می تواند باعث کسب سود و پیشگیری از اقدامات مجرمانه باشد؛ به عنوان مثال دولت با تعریف مالیات برای زمان خرید و فروش ارز های فیات، به درآمد بسیاری زیادی دست پیدا می کند. همچنین در صورت کلاهبرداری، امکان پیگیری و شناسایی افراد متخلق وجود دارد، اما از تراکنش های بیت کوین هیچ گونه منفعتی عاید دولت نمی شود و در صورت ارتکاب جرم، امکان پیگیری و شناسایی وجود ندارد.

با فراگیر شدن ارز های دیجیتالی و استفاده کاربران از آن، دیگر بانک ها و موسسات مالی معنایی نخواهند داشت و باعث از بین رفتن آن ها می شود. این موضوع برای دولت بسیار حائز اهمیت و با حذف بانک ها عملا دولت منبع عظیمی از سرمایه خود را که همان سپرده افراد در بانک ها بوده است از دست خواهد داد و ممکن است باعث فلج شدن اقتصاد دولت شود. تنها همین دو دلیل برای مخالفت صد در صدی دولت ها با ارز های دیجیتال کافی است.

کارشناسان بیت مهر ، آماده انجام خدمات بصورت 24 ساعته و همچنین آماده راهنمایی و مشاوره به هموطنان عزیز در رابطه با خرید بیت کوین و فروش بیت کوین و سایر موارد ارزی می باشند. باعث افتخار مجموعه ماست که بتوانیم به شما هموطنان گرامی خدمت کنیم.

+ نوشته شده در دوشنبه 9 تير 1399ساعت 10:53 توسط بیت مهر | | تعداد بازدید : 1